Loading...

آنلاین میوه

خرید و فروش میوه و میوه آرایی آنلاین میوه

 

فروشگاه بزرگ آنلاین میوه،با فروش انواع میوه،میوه آرایی،سبدهای زیبای میوه،میوه شسته و تمیز و آجیل به صورت آنلاین و تلفنی در بست در خدمت شماست!

آنلاین میوه ، افتخار دارد با تمام ظرفیت از مجالس و جلسات بزرگ و کوچک شما نیز پذیرایی کند. شما می توانید تمام سفارشات خود را شامل سبد میوه، میوه آرایی، پک های میوه، میوه شسته و تمیز و ... با شماره تماس 09335766843 به ما واگذار نمایید.

فعلا ارائه ی خدمات ما فقط در تهرن می باشد و به زودی انشاءالله آنلاین میوه در سرتاسر ایران انجام خدمت خواهد کرد!

تمامی خدمات آنلاین میوه به صورت تضمینی ارائه می شوند!

در ضمن از طریق تصویر زیر  شما می تونید به کانال تلگرام ما بپیوندید و علاوه بر استفاده از مطالب ناب میوه درمانی و اعجاز میوه ها،از تخفیفات لحظه ای و  کد های حراجی آنلاین میوه هم با خبر شوید!

کانال تلگرام آنلاین میوه خواص و میوه آرایی

اپارات آنلاین میوه میوه آرایی

میوه درمانی قسمت چهارم

در برنامه غذايي روزانه استفاده از 5 گروه غذايي اصلي توصيه شده است. اين گروه‌ها شامل نان و غلات، ميوه‌ها، سبزي‌ها، شير و لبنيات و گوشت، حبوبات، تخم مرغ و مغزها (دانه‌ها) است. در سال‌هاي اخير در هرم غذايي، سبزي‌ها و ميوه‌ها به دليل اهميتي كه در سلامت انسان دارند، در دو گروه غذايي جداگانه به نام گروه سبزي‌ها و گروه ميوه‌ها قرار گرفته‌اند.

گروه ميوه‌ها شامل انواع ميوه‌ها است و مصرف روزانه 2 تا 4 واحد از آن توصيه مي‌شود. هر واحد ميوه شامل يك عدد ميوه متوسط، نصف ليوان ميوه‌هاي دانه شده مانند انگور، نصف ليوان آب ميوه تازه و طبيعي و يك چهارم ليوان ميوه خشك است.

هر واحد ميوه حاوي 15 گرم كربوهيدرات و 60 كيلوكالري انرژي است. در هر واحد از ميوه تازه، منجمد و خشك شده حدود 2 گرم فيبر وجود دارد. آب ميوه نسبت به ميوه تازه مقدار كمتري فيبر دارد. ميوه‌هاي تازه كامل، بيشتر از آب ميوه‌ها حالت سيري ايجاد مي‌كنند و براي افرادي كه سعي در كاهش وزن دارند، مناسبترند. زياده‌روي در مصرف ميوه‌ها اگر موجب دريافت كالري زياد شود، مي‌تواند موجب چاقي شود.

سبزي‌ها نيز شامل انواع سبزي‌ها است و مصرف روزانه 3 تا 5 واحد از آن توصيه مي‌شود. هر واحد سبزي شامل يك ليوان از انواع سبزي‌هاي خام، نصف ليوان سبزي‌هاي پخته، نصف ليوان آب سبزي‌ها و يك عدد سيب زميني متوسط است. همچنين هر واحد از سبزي‌ها حاوي 5 گرم كربوهيدرات، 2 گرم پروتئين و 25 كيلوكالري انرژي است. هر واحد سبزي داراي 2 - 3 گرم فيبر غذايي است. سبزي‌ها منبع خوب ويتامين‌ها و مواد معدني هستند.

 میوه درمانی با آنلاین میوه

نقش ميوه و سبزي در پيشگيري و درمان بيماري‌ها

- ميوه‌ها و سبزي‌ها به علت داشتن ويتامين‌ها، مواد معدني، آنتي اكسيدان‌ها و فيبر نقش مهمي در پيشگيري و درمان انواع سرطان‌ها، بيماري‌هاي قلبي - عروقي، سكته مغزي، پوكي استخوان، ديابت و چاقي دارند.

- ميوه‌ها و سبزي‌ها به علت داشتن آنتي اكسيدان‌ها و فيبرها از رسوب چربي در ديواره رگ‌ها و گرفتگي عروق جلوگيري مي‌كنند.

- فيبرها باعث افزايش حجم مدفوع و افزايش حركات روده شده و از يبوست جلوگيري مي‌كنند.

- فيبرها باعث كاهش فشار درون روده مي‌شوند و از بيماري‌هايي مانند هموروئيد (بواسير) و ديورتيكولوز پيشگيري مي‌كنند.

- فيبرها باعث كاهش سطح كلسترول خون شده و از بيماري‌هاي عروق قلب و مغز جلوگيري مي‌كنند.

- فيبرها تخليه محتويات معده به درون روده و جذب آنها را به تاخير مي‌اندازند و با اين كار مانع افزايش ناگهاني قند خون مي‌شوند و به همين علت در كنترل بيماري ديابت مفيدند.

- فيبرها با ايجاد حس سيري، باعث كاهش مصرف غذا شده و به كاهش وزن كمك مي‌كنند.

- ميوه‌ها و سبزي‌ها نقش محافظتي در ابتلا به سرطان كولون و ركتوم دارند.

- ميوه‌ها و سبزي‌ها غني از پتاسيم بوده و مصرف آن‌ها براي كنترل فشار خون و جلوگيري از ريتم‌هاي قلبي نامنظم موثرند.

- ميوه‌ها و سبزي‌ها به علت داشتن آنتي اكسيدان‌ها نقش مهمي در مقابله با عوارض آلودگي هوا دارند.

 

نكات بهداشتي در استفاده از ميوه و سبزي

- باقي مانده سموم دفع آفات بر روي ميوه‌ها و سبزي‌ها مي‌تواند احتمال بروز سرطان‌ها را افزايش دهد.

- سبزي‌ها معمولا از طريق مدفوع انسان يا حيوان آلوده مي‌شوند و علت آلودگي تماس با خاك يا آبياري با آب آلوده است. بنابراين سبزي‌ها ميوه‌ها را بايد قبل از مصرف كاملا شسته و ضدعفوني كرد.

- ميوه‌ها و سبزي‌ها مثل مانند و خيار بايد به دقت شسته شوند و حتي الامكان به صورت پوست كنده مصرف شوند.

- براي نگهداري ميوه‌ها در يخچال بايد توجه داشت هوا در اطراف همه قسمت‌هاي ميوه جريان داشته باشد. بنابراين نبايد ميوه‌ها را داخل كيسه‌هاي نايلوني در يخچال گذاشت.

- براي نگهداري سبزي‌ها بعد از پاك كردن، شستن و ضد عفوني كردن، آنها را داخل يك پارچه تميز بپيچيد و بعد داخل يخچال بگذاريد.

- موقع جا به جا كردن و شستن ميوه‌ها و سبزي‌ها بايد مراقب بود پوست آنها زخمي نشود و ضربه نخورد. اين كار باعث مي‌شود كه سبزي‌ها و ميوه‌ها زودتر فاسد شوند.

 

نكات تغذيه‌اي در استفاده از ميوه و سبزي

- تا جايي كه ممكن است ميوه‌ها و سبزي‌ها را به صورت خام مصرف كنيد. زيرا حرارت، به ويژه اگر طولاني مدت باشد مي‌تواند باعث از بين رفتن ويتامين‌هاي ميوه‌ها و سبزي‌ها شود.

-سالادي را كه با وعده‌هاي غذايي مصرف مي‌كنيد، با فاصله كمي از سرو غذا آماده كنيد. زيرا ويتامين‌هاي موجود در اجزاي آن در معرض هوا تخريب مي‌شوند.

- استفاده از چاشني‌هايي مانند آب ليمو، آب نارنج، آب غوره و روغن زيتون براي سالاد بسيار بهتر از استفاده از سس‌هاي مايونز است. اين سس‌ها حاوي مقدار زيادي چربي هستند كه مي‌توانند موجب اضافه وزن و چاقي شوند. مي‌توان سس سالاد را در منزل با مخلوط كردن مقداري ماست كم چرب، آب ليمو يا آب نارنج يا سركه، كمي فلفل و روغن زيتون تهيه كرد.

- از جوان غلات و حبوبات مانند جوانه گندم و ماش همراه سالاد استفاده كنيد. جوانه‌ها غني از ويتامين‌ها به خصوص ويتامين C و املاح هستند.

- از ميوه‌ها به عنوان ميان وعده استفاده كنيد. مصرف ميوه‌هاي كامل بهتر از آب آن‌هاست.

- در تهيه كمپوت‌ها از شكر اضافي استفاده مي‌شود، بنابراين استفاده از ميوه‌ها تازه به خصوص براي افراد ديابتي بهتر از كمپوت است.

- اگر از كنسرو سبزي‌ها مانند كنسرو قارچ و ... استفاده مي‌كنيد، آنها را با آب بشوييد تا نمك اضافي آنها از بين برود.

- از مصرف مقادير بيش از اندازه فيبر در يك وعده غذايي بپرهيزيد زيرا باعث دفع كلسيم، آهن، مس، منيزيم، روي و سلنيوم مي‌شود.

- با افزايش مقدار فيبر رژيم غذايي، بايد آب بيشتري هم بنوشيد.

بر اساس اعلام دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت مصرف ناكافي ميوه و سبزي‌ها علت 31 درصد بيماري‌هاي ايسكميك قلب و 11 درصد سكته‌هاي مغزي در دنياست.

منبع:asriran.ir

ارسال نظر

(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)